Miniapolis, Rob van Essen
'Zijn werk herinnert aan dat van Murakami en Paul Auster en het doet soms ook een beetje denken aan James Bond en Star Trek. [...] Heel bijzonder'- Trouw
Miniapolis is een roman die zich afspeelt in een vervreemdend, maar menselijk universum. Het verhaal volgt twee verhaallijnen:
Dat van Jonathan en zijn moeder:
Jonathan ziet op een dag zijn moeder in de tram, ondanks dat ze vier jaar geleden is overleden. Hij besluit haar mee te nemen op een reis buiten de stad, op zoek naar het landhuis waar ze is opgegroeid. Tijdens deze reis vertelt zijn moeder vreemde verhalen over haar jeugd en het huis.
En van Scherpenzeel en Wildervanck:
Twee collega's, Scherpenzeel en Wildervanck, werken bij een gemeentelijke dienst. Ze besluiten de stad te verlaten op de fiets, zonder een duidelijk doel voor ogen. Geplaagd door hun verleden en wederzijds ongemak, proberen ze hun eigen weg te vinden.
Het boek verkent thema's zoals het belang van de reis boven de bestemming, en de manier waarop mensen omgaan met hun verleden en hun zoektocht naar betekenis. Het is melancholisch, maar bevat ook humor en menselijkheid.
Rob van Essen (1963, Amstelveen) is een nederlandse schrijver en won tweemaal de Libris Literatuurprijs, in 2019 voor de De goede zoon en in 2014 voor 'Ik kom hier nog op terug'. Hij is getrouwd met de de Belgische schrijfster Lize Spit.
Miniapolis, Rob van Essen, goed exemplaar
uitgeverij Atlas Contact. Amsterdam/Antwerpen, 2021, eerste druk, 224 pagina's
ISBN 9789025472030
Prijs exclusief verzendkosten
Dit vindt u misschien ook interessant / you might also find this interesting
- Ik kom hier nog op terug, Rob van Essen
Journalist Rob Hollander wordt door zijn oud-studiegenoot Icks uitgenodigd langs te komen in Los Angeles. Daar biedt Icks hem de mogelijkheid fouten uit het verleden te herstellen door terug te reizen in de tijd. In de trip waarin…
€ 11,95 - Kwade dagen, Rob van Essen
Roman
Schaars!
Vrijwel nergens verkrijgbaar (slechts één stuks op voorraad)
Eerste druk, 2002
Goed exemplaar
Vijfentwintig jaar nadat het jongenskoor waar hij lid was tot een voortijdig einde kwam vindt Matthijs Verkerk,…€ 45,00 - kind van de verzorgingsstaat, Rob van Essen
opgroeien in een tijdloos paradijs
Gesigneerd, met een korte opdracht
Eerste druk, 2016
Goed exemplaar
'Zoals een vis geen idee heeft wat water is, had ik geen idee van de verzorgingsstaat. Om wat al bestaat bij je geboorte…€ 11,95 - James Worthy, James Worthy
'Ik ben verre van een knutselaar, daar ben ik namelijk veel te houterig voor, maar als ik ooit een cursus figuurzagen zou volgen dan zou ik tijdens de eerste les haar figuur zagen'.
James Worthy is een dromerige dertiger,…€ 14,95 - Superlijm, Etgar Keret
Verhalen
In zijn voorwoord bij deze Nederlandse vertaling beschrijft Etgar Keret hoe hij via een hondendrol — de magie van het schrijven ontdekte: 'Het feit dat ik al die uit de duim gezogen zinnen had getypt was opwindend,…€ 24,95 - Fidelio leeft nog, Jonathan van het Reve
Een tragikomsiche roman, vrolijk en gruwelijk, grappig en spannend - een satire over satire
Eerste druk, juni 2022
Nog mooi en net exemplaar
Een grote aanslag op het vrije woord: twee gemaskerde mannen dringen de redactie van…€ 11,95